top of page

Debata "Gdańszczanki w działaniu. Kultura obywatelska kobiet aktywnych w życiu publicznym"


Czym jest kobieca kultura obywatelska? Jakie są praktyczne przejawy aktywności obywatelskiej animowanej i realizowanej przez kobiety? Czym się charakteryzuje kobiecy aktywizm – co łączy, a co dzieli kobiety aktywne w życiu publicznym? Jakim zmianom w ostatnich latach – w obliczu pandemii czy kryzysu uchodźczego – ulega ten aktywizm? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać w ramach debaty „Gdańszczanki w działaniu. Kultura obywatelska kobiet aktywnych w życiu publicznym”, która rozpocznie się 24 maja 2022 o godz. 18 w Oliwskim Ratuszu Kultury.


Debata skierowana jest do aktywistów i aktywistek społecznych, ale także wszystkich zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem badań naukowych w aktywności społecznej, w tym np. działaniach edukacyjnych czy kulturowych. Otwarta jest na różne środowiska i różne grupy wiekowe, zarówno osoby, które chcą się czegoś dowiedzieć, jak i te, które chciałyby podzielić się swoimi doświadczeniami. Udział w debacie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Debatę będą moderować redaktorka i redaktor książki podsumowującej projekt badawczy poświęcony aktywności obywatelskiej gdańszczanek – dr Karolina Ciechorska-Kulesza i dr Krzysztof Stachura z Pomorskiego Centrum Badań nad Kulturą UG, a w debacie wezmą udział współautorzy i współautorki książki, w tym między innymi: dr Magdalena Muszel, dr Agnieszka Bednarek-Bohdziewicz i dr Piotr Zbieranek.


Spotkanie stanowi pierwszą z serii czterech debat poświęconych charakterystyce aktywności społecznej gdańszczanek, jakie odbędą się w kolejnych miesiącach w Oliwskim Ratuszu Kultury. Równolegle odbywać się będą również debaty poświęcone aktywności mieszkanek Pomorza w różnych miejscowościach Województwa Pomorskiego.

Partnerzy medialni: Gazeta Wyborcza "Trójmiasto" oraz portal www.gdańsk.pl

Projekt dofinansowany ze środków miasta Gdańska.


Comments


Najnowsze wydarzenia

bottom of page